Lēti logi?

Vai Jums nerodas jautājumi par dažādām logu cenām izvērtējot vairāku kompāniju PVC logu piedāvājumus?

Atbilde meklējama PVC logu tehnoloģiski pareizā vai nepareizā komplektācijā.

Kā var uzzināt „Kas Lācītim vēderā”?

Jāpievērš uzmanība PVC logu sastāvdaļām:
1. PVC profilu materiāls (rāmis, vērtne, komplektējošās detaļas)
2. Metāla profila armējums.
3. Logu vēršanās mehānismi
4. Stikla paketes
5. Meistari

1. PVC profilu materiāls.
Pamatprasība mūsdienu klimatiskajiem apstākļiem jāizvēlās PVC logi ar vismaz 5-kameru profilu (siltumnoturības koeficents orientējoši ap K=1.4W/m2K), kuriem rāmja platums ir vismaz 70mm. Un nav tik svarīgi, kurš ir profila ražotājs (Aluplast, Schuco, Trocal, KBE, Actual, Rehau, Veka, Gealan, Brugmann, Panorama u.c.), jo profilu materiāla ķīmiskais sastāvs ir vairāk vai mazāk visiem vienāds. Vērība jāpievērš pamatprofilu šķērsgriezuma sieniņu biezumam, jo ir profili, kuri domāti Rietumeiropas un Austrumeiropas tirgum. Latvijā atļauts izmantot abus. Parasti PVC logu izgatavotāji strādā ar standarta logu profilu konfigurāciju (rāmja, vertnes un stikla līstes formas) un nestandarta. Loģiski, ka viss, kas nestandarta, ir dārgāks. Visi PVC logi ir ar dubulto blīvējumu, tā ir norma.
Padoms: PVC logu profilam jābūt vismaz 5-kamerām, profila platumam vismaz 70mm.

2. Metāla profila armējums.
Metāla armējums tiek iestrādāts PVC logu profilos pirms to sakausēšanas, un pēc PVC logu sakausēšanas. Pārbaudīt, vai PVC logā ir iestrādāts pareizā biezuma un konfigurācijas pastiprinošais metāla profils, nav iespējams. Jūsu zināšanai, pēc tehnoloģijas, katrai PVC loga izmēru gabarītu grupas pastiprināšanai tiek pielietots savs metāla pastiprinātājs ar attiecīgu metāla biezumu (1, 1.5, 2, 2.5, 3 mm biezumā, kā kuram profilam). Te nu sākās bēdas ar nekvalitatīvi ražotiem PVC logiem. Tur, kur nepieciešams likt 2 mm metāla pastiprinājumu, ražotājs liek 1,2 mm, kur nepieciešams pastiprināt rāmi ar 2.5 mm, ražotājs liek max 1,5 mm. Loģiski tas izmaksā lētāk, bet, kad PVC logu rāmji ziemas aukstumā -20 grādos un vasaras karstumā +35 grādos PVC logu profili sāk vērpties un šķiebties, Jūs zināsiet, kur meklēt vainīgo.

Padoms: katram PVC logu profilu izgatavotājam ir speciālas tehnoloģiskās tabulas, kur ir norādīts kāda gabarīta PVC loga profilam atbilst armējamais metāla biezums. Un maksimālais pieļaujamais vērtnes gabarītizmērs. Pieprasiet, lai Jūsu PVC logs tiktu izgatavots pēc pareizās tehnoloģijas.

3. Logu vēršanās mehānismi
Populārākie Latvijā skaitās: Roto, Siegenia, Avan Tec, Wink Haus, Maco. Kā jau visi mehānismi, arī šie sastāv no detaļām. Jo vairāk detaļu, jo vairāk ērtības pie PVC logu atvēršanas un drošības, un otrādāk. Minimāli nepieciešamais furnitūras komplekts, lai PVC logu aizvērtu, ir divas eņģes un rokturis. To tad Jūs arī dabūsiet pa zemāko cenu. Vēlaties, lai Jūsu PVC loga vērtne blīvi pieguļas pie rāmja (papildus pievilkšanas ekscentri)? Neskopojieties, piemaksājiet! Gribat atgāšanas režīmu? Atkal naudiņa pie cenas. Mikroventilācija, vērtnes pretizcelšanas iespēju, rokturi ar pogu, rokturis ar slēdzeni, papildus drošibu pret vērtnes caururbšanu utt. Kā redzat, variantu ir daudz, un arī cena būs atšķirīga.

Padoms: SIA “Loguvīrs” uzskata, ka minimāli nepieciešamam furnitūras komplektam PVC logam, būtu jāiekļauj sevī:
PVC loga vērtnes atvēršanu 3 stāvokļos (atverams, atvāžams, ar mikroventilāciju), vērtnes blīva fiksācija pa perimetru pie rāmja, vērtnes pretizcelšanas iespēja (tā dēvētais sēnītes galavas aizbīdnis, kas neļauj vērtni izcelt no ārpuses ar lauzni).

4. Stikla paketes
Stikla pakete aizņem lielāko daļu PVC loga laukuma. Tas nozīmē, ka tai jābūt maksimāli siltumnoturīgai. Ja nav īpašas prasības, tad standartā pieprasiet PVC logam 2 stiklu paketi (4-16-4 LowE), kuras siltumnoturības koeficents K=1.1 – 1.2W/m2K. Ja ir nepieciešamas paaugstinātas siltumnoturības prasības, izmantojiet 3 stiklu paketi (4lowE-12-4-12-4LowE) K=0.6 – 0.8 W/m2K. Kā jau rakstā par stiklu izvēli PVC logiem, minēts, ka ir dažādi stikli (SCHP, rūdīti, drošības, ugunsdrošie, bruņu u.c), ja nepieciešams, izvēlieties atbilstošu stiklu saviem PVC logiem, un nekautrējieties pieprasīt tehniskos parametrus (Ug-siltumcaurlaidības koeficents, Lt-gaismas caurlaidība, G-saules enerģijas caurlaidība).

Padoms: izvēlieties saviem PVC logiem stikla paketi (ar “mīksto” selektīvo pārklājumu), ne zemāku kā 4-16-4LowE (K=1.1 – 1.2W/m2K)

5. Meistari
Lai Jūs saņemtu kvalitatīvi un tehnoloģiski pareizi izgatavotu PVC logu, ir nepieciešami zinoši meistari, kuri tehnoloģiski pareizi:
– sazāģē PVC profilus
– noarmē ar atbilstošu metālu,
– sakausē logu stūrus un apstrādā tos,
– piemontē atbilstošu PVC logu vēršanās mehānismu,
– pareizi iestiklo logu ar atbilstošu stikla paketi,
– noregulē PVC logu,
– iepako PVC logu,
– piegādā PVC logu.

SIA “Loguvīrs” piedāvā visu nepieciešamo tehnisko informāciju, kura ir saistīta ar PVC logiem un stikliem. Profilu sistēmās ALUPLAST Ideal 4000 un Schuco CT 70.

Sazināties